P 2011 ·P2011

Intresseanmälan Eskilscupen 2026 (P15/2011)

Information

När
lördag 9 maj 2026, 10:00 – 10:15
Plats
Husiegård IP
Samling
10:00, Online
Typ
Övrigt

Intresseanmälan för Eskilscupen 2026! Obs! Snabba svar (se nedan)!

Vill du åka med till Helsingborg och https://www.eskilscupen.nu/ 30/7-2/8?

Vi åker dit på torsdagen, sover i klassrum, äter tillsammans och spelar matcher fredag-lördag-söndag och åker hem söndag.

Laget är anmält men kostnaden för kost & logi tillkommer med drygt 2 100:-/spelare. Vår lagkassa kommer användas för att subventionera er ”spelaravgift” men kostnaden blir ändå mellan ca 1 200:-/spelare om du sålt bingolotter och 1700:-/spelare om du INTE sålt lotter.

Denna intresseanmälan är inte bindande men du vill och kan åka med om du tackar JA. Om fler än 16 anmäler sitt intresse kommer vi basera urvalet efter vår bedömning av chans till speltid under cupen.

Forza Husie! 💚 /Ledarna Husie

---

Vänligen svara på denna intresseanmälan senast fredag 8/5.

Under lördag 9/5 skickar vi sedan ut en bindande anmälan till de som intresseanmält sig med sista betalningsdag torsdag 14/5 (Swish).

« Tillbaka
Klicka här - information ang Fritidskortet 2026
Majblomman
Joyna
Folkspel
Bingoalliansen
Adidas
Team Sportia Emporia
Bülow & Lind
RPA Engineering AB
Nordic Wellness
Sponsorhuset
Flügger färg
Mårtenssons trafikskola se medlemsrabatter
Folksam
Hjärtstartare

Facebook/Instagram

Klicka här - information ang Fritidskortet 2026MajblommanJoynaFolkspelBingoalliansen

Klädpartner

AdidasTeam Sportia EmporiaBülow & LindRPA Engineering AB

Samarbetspartners

Nordic WellnessSponsorhusetFlügger färgMårtenssons trafikskola se medlemsrabatterFolksamHjärtstartare